Våre lag
Valdres FK jr Elite - Nes
Brannkassebanen KG
3. mai 2026 16.00
Brumunddal  -  Valdres FK jr Elite
SH-Banen
Mikkel Lysne Bellika: 5 mål
Ola Bordewich Strøm: 3 mål
Viktor Rotevatn Dahlen: 1 mål

Damene til topps på Beitostølen

Damelaget til Valdres FK gikk helt til topps i Beitostølen Cup etter å ha slått Vålerenga 4-3 i finalen.

Valdres-damene gikk videre i turneringen etter to seire, ett uavgjort og ett tap fredag, Tapet kom mot OSI med 2-3, etter at valdrisene først hadde ledet 2-0.

Trener Morten Buene var ikke helt fornøyd med spillet fredag, men søndag viste jentene seg fra en  annen side. I kvartfinalen måtte det riktignok ekstraomganger og straffespark til mot et fortserket Skrautvål-lag. Det var keeper Thea Sandsengen som avgjorde straffesparkene, etter først å ha reddet og deretter scoret selv.

I semifinalen måtte Raufoss se seg slått med 3-2, og dermed var det klart for finale mot Vålerenga. Oslolaget stilte to lag på Beitostølen, som gjorde opp om finaleplassen seg i mellom. Finalen ble jevn og spennende, og det måtte ekstraomganger til for å avgjøre. Til slutt greide Øyfrid Sørumshaugen å sette inn den avgjørende scoringen, og dermed endte det med en noe overraskende turneringsseier til våre jenter.

Valdres-keeper Thea Sandsengen ble kåret til turneringens beste damespiller.

Gå til nyhetsarkivet

Kommende kamper på Blåbærmyra
torsdag 30.04 kl. 20.15
Valdres FK - Gjelleråsen
G19 Interkrets
søndag 03.05 kl. 16.00
Valdres FK - Nes
G19 Elite
» Valdres TV » Facebook
GENERALSPONSOR
HOVEDSPONSOR