Våre lag
Valdres FK jr Elite - Nes
Brannkassebanen KG
3. mai 2026 16.00
Brumunddal  -  Valdres FK jr Elite
SH-Banen
Mikkel Lysne Bellika: 5 mål
Ola Bordewich Strøm: 3 mål
Viktor Rotevatn Dahlen: 1 mål

Røas ti jenter ble for sterke

Røas andrelag greide bare å stille ti spillere til kampen mot Valdres Fk søndag. Likevel holdt det til 2-0 mot et valdreslag som ikke hadde dagen.

Røa tok ledelsen mot slutten av første omgang da et innlegg ble headet kontant i mål. Etter pausen begynte Røa best, men valdresjentene overtok mer av spillet etterhvert som de ti motspillerne begynte å bli slitne. Anita Strand hadde sjansen til å utligne etter 74 minutter da hun kom alene igjennom, men skuddet fra skrått hold gikk rett på keeper. Isteden ble det Røa som avgjorde kampen ved å gå opp til 2-0 på overtid.

DSC_0732.JPG

For Valdres var kampen definitivt et steg tilbake. Vi matchet riktignok de fysisk sterkere røaspillerne i duellene, men pasningskvaliteten var jevnt over meget svak. Det ble derfor mange balltap og det var sjelden konstruktivt spill å se. Trener Ulven var ordknapp etter kampen, og nøyde seg med å slå fast at laget gjorde en dårlig kamp og at det var svakt over hele fjøla.

Gå til nyhetsarkivet

Kommende kamper på Blåbærmyra
torsdag 30.04 kl. 20.15
Valdres FK - Gjelleråsen
G19 Interkrets
søndag 03.05 kl. 16.00
Valdres FK - Nes
G19 Elite
» Valdres TV » Facebook
GENERALSPONSOR
HOVEDSPONSOR